Dostawcy

Brak dostawców

  • -10%
Płyn do chłodnic Evans PowerSports 5L bezwodny
  • Płyn do chłodnic Evans PowerSports 5L bezwodny
  • Płyn do chłodnic Evans PowerSports 5L bezwodny

Płyn do chłodnic Evans PowerSports 5L bezwodny

389,00 zł
350,10 zł Zniżka 10%
Brutto

WYCZYNOWY, BEZWODNY PŁYN CHŁODNICZY EVANS POWER SPORTS 180 PRZEZNACZONY DO MOTOCROSSU, ENDURO, CROSS-COUNTRY, TRIAL.

Ilość
Brak na stanie. Czas realizacji OEM 3-14 dni / zamienniki 48H

  Bezpieczeństwo zakupów

Masz pełny wgląd w składane zamówienia oraz w każdej chwili możesz z nami się skontaktować.

  Dostawa

Potwierdzone zamówienia realizujemy najszybciej jak to możliwe.

  Zwroty

Zgodnie z regulaminem sklepu przysługuje Ci zwrot towaru

Bez wody - bez problemu. Evans to rewolucyjne płyny chłodnicze. Dlaczego? Bo jako jedyne, nie zawierają wody.  Płyn nie wrze, ani nie zwiększa znacząco ciśnienia aż do 180 stopni Celsjusza.

W praktyce oznacza to, że płyny Evans Coolants mają temperaturę wrzenia min. 180 stopni Celsjusza. Nawet, gdy chłodnica będzie pokryta warstwą błota, i temperatura płynu znacznie przekroczy 100 stopni, to płyn w dalszym ciągu chłodzi silnik, i nie gotuje się - nawet przy hipotetycznych 180 stopniach można odkręcić korek i wrzenie nie występuje, nie występuje też zwiększone ciśnienie. Jest to szczególnie przydatne w off-roadzie, gdy pojazd jest unieruchomiony a pracujący silnik wymaga odpowiedniego chłodzenia. W praktyce, płyn nigdy nie osiągnie nawet 120 stopni, gdyż powodem zwiększania się temperatury konwencjonalnego płynu w układzie jest wzrost ciśnienia płynu będący efektem parowania wody w nim obecnej (jednocześnie płyn redukuje swoją zdolność do odbierania ciepła).  W naszym płynie nie ma wody, więc po przekroczeniu 100 stopni ciśnienie płynu nie zwiększa się, nie rośnie także temperatura.

W związku z powyższym, płyny chłodnicze Evans Coolants, są powszechnie stosowane w sporcie motorowym, zwłaszcza w off-roadzie na najwyższym poziomie - zwyciężyliśmy w Rajdzie Dakar. 

5060287411055
2022-05-25
Nowy produkt